Lotto zwierzęta Kapitan Nauka. Recenzja

Lotto zwierzeta oinie o książce
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Lotto to, zaraz po memo, najbardziej znana gra dla maluszków. Losowanie żetonów i umieszczanie ich w odpowiednich miejscach planszy świetnie sprawdza się jako pierwsza gra dziecka. Wśród edukacyjnych produktów wydawnictwa Kapitan Nauka również znalazło się miejsce dla Lotto.  Choć Lotto składa się jedynie z 6 plansz i 36 żetonów to potrafi być świetną zabawą. Lotto zwierzęta dedykowane jest graczom od 2 lat, a instrukcja z kilkoma wariantami gry sprawia, że zabawka rośnie razem z dzieckiem.

Pierwsze rozgrywki z poziomu „gracza pełzacza” polegają na ułożeniu 6 zwierzątek w odpowiednich miejscach planszy i z tym zadaniem mogą poradzić sobie nawet młodsze dzieci. Wariant „gracza wymiatacza” to zabawa z większą liczbą plansz i żetonów, a „gracze zapamiętywacze” to lotto z elementami memo. Dla rozbrykanych stworzono wariant „gracze rozrabiacze”, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Tak napisana instrukcja pozwala na swobodne modyfikacje i inspiruje do wymyślania z dziećmi własnych zabaw z elementami z gry.

Na uwagę zasługuje wykonanie gry. Lotto zwierzęta zapakowane jest w kartonową walizeczkę-pudełko, a elementy wykonano naprawdę solidnie. Zarówno plansze jak i żetony wytrzymają wiele gier – nawet tych dla rozrabiaków. Zwierzaki na planszach pogrupowane są według kategorii występowania: zwierzaki domowe, żyjące na wsi, sawannie itd. Ich zabawne ilustracje autorstwa Macieja Łazowskiego nie są zbyt realistyczne, ale w połączeniu z ciekawą kolorystyką nadają całości charakteru i stylu. W trakcie zabawy zestawem zwróciliśmy też uwagę na nieoczywisty dobór gatunków na planszach: maskonur czy gronostaj to nie są najpopularniejsze zwierzaki.

Bardzo spodobała nam się gra Lotto w wersji Kapitana Nauki. Niebanalny wygląd, ciekawe warianty gry i solidne wykonanie zachęcają do zapoznania się z kolejnymi częściami serii Lotto takimi jak: ubrania, rodzinka, a nawet recykling.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Ewelina Zielińska

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Gra Lotto „Zwierzęta 2+”
Wiek dzieci: 2+