Kwiaty polne. Świat wokół nas – edukacyjne memo. Recenzja

Kwiaty polne edukacyjne memo dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Lubicie memory? Właśnie przedstawiam jedną z gier, zarówno dla fanów tego typu zabaw, jak i tych, którzy z wielką przyjemnością wędrują po sielskich łąkach. Gra „Kwiaty polne” składa się z dwudziestu par zdjęć kwiatów polnych, a są to m.in. dziurawiec zwyczajny, krwawnik pospolity, mniszek pospolity, powój polny czy chaber bławatek.

Zasady są dość oczywiste: karty odwraca się rysunkiem do dołu i gracze odkrywając po dwie karty, próbują znaleźć pary takich samych zdjęć kwiatów. Proste prawda?

Okazuje się, że na początku niekoniecznie, jeśli gracze nie znają nazw kwiatów i szukają „tego fioletowego kwiatka”, jednak po kilku rozgrywkach starsze przedszkolaki rozpoznają nie tylko kwiaty, ale i potrafią je nazwać, jeśli dorosły dba o to, by za każdym razem podawać głośno właściwą ich nazwę.

Ponieważ w domu starsza córka gra z młodszą trzylatką, na początku zmniejszyliśmy liczbę kart i stopniowo ją zwiększaliśmy. Po dwóch tygodniach młodsza pociecha także opanowała grę pełnym zestawem. Kwiaty polne. Świat wokół nas. Edukacyjne memo

Żeby gra się nie znudziła w trakcie wyjazdu, pobytu w sanatorium czy na koloniach warto wprowadzić różne jej warianty, np. gracze odkrywają karty na zmianę, gracz odkrywa karty, dopóki udaje mu się znaleźć parę, jeden z uczestników zadaje przeciwnikowi parę do znalezienia i punktuje się ilość ruchów.

Gra klasyczna, ale sprawiła, że dzieci już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły ruszyć w teren w poszukiwaniu prawdziwych okazów. Mały minus za kolorystykę, bo jakkolwiek mak, dziurawiec czy powój mają dość rzeczywiste barwy, to chaber bławatek bardziej przypomina fiolet.

Ostrość zdjęć jest poprawna, ale jednak przy niektórych gatunkach mogłaby być lepsza.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Marta Sikorska

Kwiaty polne. Świat wokół nas
Format pudełka: 16 x 16 x 4 cm
Zawartość pudełka: 40 żetonów formatu 5 x 5 cm
Wyprodukowano w Polsce
Więcej informacji: www.kanapony.pl

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com