Kubuś Puchatek idzie do lekarza. Recenzja

Kubuś-Puchatek-idzie-do-lekarza
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Tekst przysłany na konkurs MiastaDzieci.pl – "Książkowe Pogotowie Ratunkowe".

"Kubuś Puchatek idzie do lekarza"

wyd. Egmont
tł.Anna Onichimowska

Książka dla dzieci w wieku 3-6 lat
Przed wizytą u lekarza, szczepieniem, wykonaniem badań

Akurat kiedy miałam iść z 3 letnią córką na szczepienie zakupiłam tę książkę. Oli bardzo podobały się do tej pory bajeczki o tym misiu, nie mogłyśmy więc przejść obojętnie obok i tej.

Muszę przyznać, że nie wierzyłam w moc terapeutyczną opowiastki o Kubusiu Puchatku. Jednak przekaz bajeczki prosty, a równoczęsnie zabawny i kolorowy sprawił, że przykre zabiegi i badania lekarskie przyjęte zostały z aprobatą i ciekawością. Córka oprócz moich cierpliwych tłumaczeń i wyjaśnień dostała również naoczną lekcję wizyty u lekarza, gdzie w miłej i sympatycznej atmosferze bohaterowie – Maleństwo i Kubuś, zostali przebadani przez lekarza i zaszczepieni.

Duże ilustracje przedstawiają kolejne etapy lekarskich poczynań (badanie stetoskopem i otoskopem), niezbędne przyrządy pielęgniarza – Królika (waga, cisnieniomierz, termometr) oraz sam moment najbardziej wyczekiwany: szczepienie, zakończone przyklejeniem superplasterka.

Na koniec zaś każdy odważny pacjent otrzymuje niebieski balonik, co cieszy nie tylko animowane postacie, ale również moją amatorkę wszelkiego rodzaju gadżetów okołolekarskich. Szczerze polecam tę uspokajającą lekturę zarówno rodzicom jak i pociechom. Szkoda bowiem niepotrzebnie stresować dzieci, zwłaszcza te, które są bardziej niż inne wrażliwe na sprawy natury medycznej.

Iwona Piątek
Rzeszów

Pani Iwona otrzymuje od redakcji MiastaDzieci książkę "Księżniczka Lillifi" Wydawnictwa Mamika – nagrodę konkursu Książkowe Pogotowie Ratunkowe

Autor tekstu : Iwona Piątek