Krakowska Zima w mieście 2009

Krakowska-Zima-w-mieście-2009
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Zima w mieście może być nie tylko ciekawa, może być też okazją do odkrywania swoich talentów, okazją do spróbowania czegoś nowego, nauczenia się rzeczy, które w szkole trudno znaleźć. Akcja „Zima w mieście” organizowana jest, jak co roku przez krakowskie muzea, domy kultury i biblioteki, ale z ciekawa ofertą dla dzieci wychodzą również komercyjne placówki edukacyjno-rozrywkowe.

W tym roku podczas ferii zimowych mali krakowianie będą mogli uczestniczyć w przeróżnych warsztatach – od teatralnych i tanecznych, poprzez plastyczne, komputerowe po cyrkowe. Będą mogli brać udział w konkursach i spotkaniach, oglądać filmy, słuchać bajek, robić doświadczenia naukowe, wychodzić na basen, a nawet uczestniczyć w prawdziwych wycieczkach.

Oto niektóre przykłady zajęć dla dzieci organizowanych w ramach akcji Zima w mieście:

Wielbicieli kultury i tradycji dalekich krajów zainteresować powinny Ferie pod afrykańskim słońcem w Nowohuckim Centrum Kultury oraz Ferie po arabsku i hindusku w Śródmiejskim Ośrodku Kultury.

Szczególnie ciekawą ofertę przygotowało Muzeum Galicja. Podczas Ferii z kulturą żydowską maluchy dowiedzą się m.in.: jak narodził się judaizm, jak wygląda żydowska świątynia i nabożeństwo; poznają najważniejsze święto żydowskie – szabat oraz nauczą się podstaw kaligrafii hebrajskiej.

Wielbiciele zwierząt będą mogli spędzić sporo czasu w otoczeniu czworonogów. A to za sprawą Figi, którą odwiedzi przyjaciel najmłodszych – pies Gordon oraz krakowskiego Ogrodu Zoologicznego, które zaprasza codziennie na spacer wśród zwierząt połączony z atrakcjami.

Jeśli uczniowie mają możliwość wybrać się w czasie ferii poza miasto polecamy pełną zimowych niespodzianek kopalnię w Wieliczce i Filmowe Ferie w kieleckim Muzeum Zabawek i Zabawy.

Przyszłych artystów zainteresuje bogata oferta warsztatów Muzeum Narodowego i Muzeum Etnograficznego. Będzie można się bawić, uczyć i tworzyć własne artystyczne dzieła.

Amatorów zdrowej, sportowej rywalizacji w… basenie nie może zabraknąć w Parku Wodnym, gdzie szykuje się mnóstwo atrakcji dla maluchów, młodzieży i całych rodzin.

Tym, którzy nawet w ferie chcą zdobywać nowe umiejętności polecamy „Praktyczny a bardzo łatwy kurs pierwszej pomocy” oraz Otwarte Zimowe Warsztaty Cyrkowe.

Ciekawie zapowiadają się zajęcia na Wawelu. Będzie można poznać krakowskie legendy i zobaczyć, jak wyglądało życie na królewskim dworze.

Różnorodnością oferty kusi Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki: znajdują się w niej zarówno zajęcia plastyczne, muzyczne, jak i sportowe.

Warto pamiętać, że część wymienionych placówek prowadzi akcję Zima w Mieście całkowicie bezpłatnie!

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA PORTALU MIASTODZIECI.PL – W DZIALE WYDARZEŃ – SEKCJA ZIMA W MIEŚCIE