Konkurs – Dzień Kobiet. Jak świętują go dzieci

Konkurs-Dzień-Kobiet

Czy nasze dzieci obchodzą Dzień Kobiet? Jeśli tak, to jak? Czy chłopcy wręczają tulipany koleżankom w przedszkolu, czy szkole? Kupują bilety do kina …? A może po prostu rysują laurki, dają cukierki. A może ciągną za warkoczyk i uciekają w najdalszy kąt sali zawstydzeni? Jakie są zwyczaje dotyczące świętowania Dnia Kobiet przez dzieci w polskich przedszkolach i szkołach, i jakie w polskich domach? Pomóżcie nam odpowiedzieć na to pytanie!

Dzień Kobiet to święto międzynarodowe, ale czy obchodzone jest wszędzie tak samo? Pewnie nie, pewnie w samej Polsce istnieją różnice. Chcielibyśmy poznac Wasze zwyczaje. Poznać scenariusze zajęć w przedszkolachi i szkołach. Zobaczyć jakie prezenty dzieci wyykonują własnoręcznie. Dowiedzieć się jakie są tradycje w Waszych domach…

ZAPRASZAMY WAS DO PODWÓJNEGO KONKURSU!

1. Dzień Kobiet, jak świętują go dzieci

Zapraszmy do przesyłania na adres konkurs@miastodzieci.pl  opisów zabaw, scenariuszy lekcji, podpowiedzi jak wykonac własnoręczine prezent, laurkę, przepisów kulinarnych wraz ze zdjeciami! A także propozycji życzeń z okazji Dnia Kobiet i wspomnień z najbardziej radosnego, zadziwiającego lub wzruszajacego (a może i najsmutniejszego..) Dnia Kobiet, jaki był udziałem Waszych dzieci lub Was samych gdy byliście mali.

W temacie maila napiszcie koniecznie Dzień Kobiet, a w treści podajcie swoje imię, nazwisko i adres do wysyłki nagród. Nie zapomnijecie też o zdjęciach!!! Wasze pociechy mogą pięknie zilustrować przesłane teksty… Na maile czekamy do 20 marca 2009 r. (włącznie)

Najlepsze propozycje, prace, podpowiedzi zamieścimy na stronach MiastaDzieci.pl oraz nagrodzimy książkami dla dzieci.

Zapraszamy redagujcie wraz z nami działy;

KOLOROWANKI DLA DZIECI

ZABAWY DLA DZIECI

TRADYCJE I ŚWIĘTA

WIERSZE, WIERSZYKI, PIOSENKI DLA DZIECI

2. Dzień Kobiet – zdjęcia małych gentelmanów

ZAPRASZAMY DO PRZESYŁANIA ZDJĘĆ DZIECI – CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNEK.

POCHWALCIE SIĘ MAŁYMI GENTELMANAMI WRĘCZJĄCYMI KWIATKI, LAURKI, PREZENTY, BUZIAKI MAŁYM KOBIETOM

Formularz do wysyłki zdjęć znajduje się w dziale  KONKURSY DLA DZIECI

Autor tekstu : Kamila Waleszkiewicz