Dzień Kobiet jak świętują go współczesne dzieci

8 marca Dzień Kobiet w Polsce tradycyjnie

Zgłoszenia nadesłane na konkurs MiastaDzieci.pl – “Dzień Kobiet. Jak świętują go dzieci”. Dowcipne, wzruszające, zaskakujące i urocze. Zapraszamy do lektury. Wszystkie opublikowane teksty zostały nagrodzone książkami dla dzieci.

Mój malutki siostrzeniec widział Henryka kupującego dla mnie kwiaty. Zaczął się wypytywać, dlaczego to robi. Mój mąż spokojnie wytłumaczył mu, że 8 marca składa się życzenia i daje prezenty ważnym dla nas dziewczynom.
Synek chyba szybko chciał naprawić swoją niewiedzę pobiegł do ogródka i powyrywał prawie wszystkie tulipany:( Panie na ulicy którym je rozdawał, były zachwycone.
Iwona Matelska
Tarnowskie Góry

REDAKCJA MIASTADZIECI.PL  Dziękujemy Pani Iwonie za prrzesłanie zgłoszenia do konkursu. Pani Iwona otrzymuje od nas książkę “Czyja babcia” Wydwnictwa Stentor.

Do dziś pamiętam Dzień Kobiet sprzed kilkunastu lat, gdy to po raz pierwszy jako mała dziewczynka poczułam się małą kobietką. Jest to bardzo wzruszające i miłe wspomnienie. Zawsze byłam bardzo zżyta ze swoim starszym o kilka lat kuzynem. Był dla mnie wzorem do naśladowania i kompanem w odkrywaniu świata pełnego przygód. To właśnie on sprawił, że Dzień Kobiet stał się te kilkanaście lat temu również i moim świętem. Pojawienie się go u mnie w domu było dla mnie ogromną niespodzianką, zupełnie się go nie spodziewałam, a to, że miał dla mnie prezent… aż ciężko opisać jak bardzo wyjątkowo się wtedy poczułam :). Dokładnie pamiętam, że dostałam dezodorant- jak prawdziwa kobieta oraz pluszowego pieska- jak dziewczynka, którą wtedy byłam. Byłam tak bardzo dumna :). Uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Prezenty stały nie ruszane na półce w moim pokoju, a ja co chwilę wracałam, by na nie popatrzeć i znów nacieszyć oczy i serce. To był dla mnie mój pierwszy w życiu Dzień Kobiet! I byłam bardzo szczęśliwa!  Teraz, gdy sama mam małą dziewczynkę w domu wiem, że, gdy tylko zacznie rozumieć choć troszkę sens tego święta będziemy chcieli z mężem, by poczuła się w tym dniu tak wyjątkowo jak ja kilkanaście lat temu :). Poprosiłam dziś córeczkę, która ma 16 miesięcy, aby namalowała dla mamusi laurkę na Dzień Kobiet, bardzo się starała, więc dołączam do listu zdjęcie jej dzieła i zdjęcie trudu jaki wkładała w jego tworzenie :).

Natomiast co do propozycji życzeń z tej okazji to taki wymyśliłam wierszyk:
Dzień Kobiet to bardzo piękny dzień…
Po prezent więc ruszy każdy leń!
Wierszyk, laurka albo kwiatek
da dziś swej mamie nawet gagatek! 🙂

Renata Gola
Starachowice

REDAKCJA MIASTADZIECI.PL Dziękujemy Pani Renacie za prrzesłanie zgłoszenia do konkursu. Pani Renata otrzymuje od nas książkę “Kto jest samotny” Wydwnictwa Stentor.

Dzień Kobiet na świecie:
– Włoszki otrzymują w Dniu Kobiet od swoich mężczyzn najczęściej mimozę.
– Hiszpania obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet pod hasłem: ′Od prawa do głosowania do demokratycznej równości′.
– Na Litwie panie w swym dniu nie tylko otrzymują kwiaty, ale też dyskutują o swych prawach.
– Na Białorusi Dzień Kobiet jest świętem państwowym, okazją zarówno do oficjalnych akademii, jak i towarzyskich spotkań.
– Do obowiązków każdego Rosjanina należy obdarowanie bliskiej kobiety drobnym upominkiem lub kwiatami. Coraz większym powodzeniem cieszą się też wspólne wyjścia do luksusowych restauracji czy klubów.
Anna Perczyńska Lublin

REDAKCJA MIASTADZIECI.PL Dziękujemy Pani Annie za przesłane informacje. Pani Anna otrzymuje od nas książkę “Cukierki” Renaty Piętkowskiej Wydawnictwa BIS.

SCENARIUSZE ZAJĘĆ:

Scenariusz zajęć dla dzieci z okazji Dnia Kobiet – przesłała Pani Justyna Pawlisiak z Poznania Scenariusz zajęć dla przedszkolaków z okazji Dnia Kobiet – przesłała Pani Anna Piątek z Tarnobrzega

Autor tekstu : KW