Autorska kolekcja memory Jacka Boneckiego

📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Jacek Bonecki to artysta, fotograf, podróżnik, dziennikarz. A teraz dodatkowo twórca kolekcji gier edukacyjnych memory opartych o zdjęcia swego autorstwa w dwóch kategoriach: Pojazdy i Zwierzęta.

W sklepach mamy ogromny wybór różnorakich gier dla dzieci – w tym również i memory. Te pamięciowe gry towarzyskie cieszą się niezmienna popularnością wśród dzieci – a rodzic wie, że przy okazji pociecha ćwiczy pamięć, koncentrację i koordynację ruchowo-wzrokową. I wydawałoby się, że nic mądrego w tym zakresie wymyślić już nie można, a jednak taka mała rzecz, jak grafika na obrazkach ma kolosalne znaczenie. Cały zabieg polegała na dobraniu zdjęć, które nie tylko przyciągają uwagę, ale przede wszystkim nadają tej grze innego znaczenia: sztuki. I tu zaczyna się zabawa – dziecko samo z siebie nie zaczyna od rozkładania kart w celu przygotowania do gry, ale najpierw koncentruje się na oglądaniu fotografii. I to z wielkim zainteresowaniem (choćby samochody z rajdu Dakar – bajka dla chłopców :)) .

Zatem mamy w kolekcji do dyspozycji memory Pojazdy i memory Zwierzęta. Dla każdego – niezależnie od wieku i płci.

Memory Pojazdy to efekt motoryzacyjnej pasji Jacka Boneckiego. Fotograf wielokrotnie brał udział w ekspedycjach i rajdach w różnych miejscach świata., a owocem tych wypraw są właśnie  zdjęcia z legendarnego Rajdu Dakar. Widzimy na nich nie tylko pędzące maszyny, ale też życie spotykanych po drodze tubylców.  Zaś w grze memory Zwierzęta Jacek Bonecki zachęca nas do poznania fascynującego świata fauny naszej planety. Prezentuje zwierzęta z różnych zakątków świata w ich naturalnym środowisku, m.in. sowę, małpę, dromadera, żurawia czy jaszczurkę. Dodatkowo gra jest dostępna w wersji polsko-angielskiej, dzięki czemu cała rodzina może poprzez zabawę uczyć się nowego języka.

Kolekcja memory została wzbogacona o wirtualne galerie dodatkowych fotografii autorstwa Jacka Boneckiego. Te treści multimedialne są dostępne w aplikacji Tap2C po zeskanowaniu pudełka. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Google Play i Appstore.

Nam produkt  podoba się bardzo i szczerze go polecamy.  Jeśli chcecie sprawić frajdę dziecku (i sobie przy okazji:)) oraz jako rodzice być pewnymi, że dziecko dostaje wartościowy prezent – podarujcie mu memory z autorskiej kolekcji Jacka Boneckiego!

Dziękujemy firmie Edipresse Książki za egzemplarze recenzenckie

Monika Konieczny

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Dane wydawnicze:

Autor: Jacek Bonecki, tytuł: Gra edukacyjna memory – Pojazdy, Edipresse Książki, EAN 5904730596473, cena: 29,90 zł, format pudełka 285 x 189 x 39 mm, liczba elementów: 48 (24 pary), format karty 50 x 50 mm, data premiery: 18 listopada 2015 r.

Autor: Jacek Bonecki, tytuł: „Gra edukacyjna memory – Zwierzęta”, Edipresse Książki, EAN 5904730596480, cena: 29,90 zł, format pudełka 285 x 189 x 39 mm, liczba elementów: 48 (24 pary), format karty 50 x 50 mm, data premiery: 18 listopada 2015 r.

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl