Angielski dla dzieci Karty Obrazkowe 100 pierwszych słówek. Recenzja

Angielski dla dzieci Karty Obrazkowe 100 pierwszych słówek
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Już na wstępie uwagę dziecka zwraca kolorowe pudełko, które kryje w sobie 104 dwustronne karty z najważniejszymi słówkami, książeczkę z pomysłami na gry i zabawy z wykorzystaniem kart oraz płytę CD, na której znajdziemy nagrania wszystkich słów i łatwe do zaśpiewania piosenki.

Karty zapakowane są w dwie torebki, a wykonane z grubego papieru, co prawdopodobnie wydłuży ich „żywotność”. Rysunki są wyraźne, kolorowe, przyciągające uwagę dziecka. Karty zadrukowane są dwustronnie – z jednej strony obrazek podpisany jest po polsku, z drugiej po angielsku, co znacznie ułatwia naukę. Słówka dzielą się na działy tematyczne:
– Ja i moja rodzina
– Moja twarz i moje ciało
– Moje ubrania
– Moje zabawki
– Lubię jeść
– Lubię owoce i warzywa
– Umiem już liczyć
– Ile kolorów
– Pory roku i dni tygodnia
– Jakie to jest?

Drugi element zestawu to książeczka – jej zawartość była bardzo pozytywnym zaskoczeniem.

Znajdziemy w niej propozycje zabaw i gier z wykorzystaniem kart, krótki słownik z podstawowymi słówkami, teksty piosenek z płyty oraz niemal 30 stron zabaw a raczej ćwiczeń dla dziecka. Polecenia są zarówno w języku polskim jak i angielskim. Znajdziemy tu, np. ćwiczenie polegające na połączeniu warzywa z jego angielską nazwą, obrysowaniu obrazków po śladzie czy policzeniu wskazanych przedmiotów. Książeczka jest więc nie tylko podręcznikiem dla rodzica, lecz również pomocą dla dziecka.

Ostatni element zestawu to płyta CD – dzięki nagraniom wszystkich słówek pomaga ona dziecku osłuchać się z brzmieniem języka i łatwiej te słówka zapamiętać. Oprócz tego na płycie znajdziemy również piosenki, czyli to coś co maluchy uwielbiają.

Angielski dla dzieci Karty Obrazkowe 100 pierwszych słówek to dobry sposób na naukę języka obcego przez zabawę.

Starsze dzieci wykorzystają go do faktycznej nauki języka angielskiego, młodsze natomiast mogą się osłuchiwać z brzmieniem języka, a same karty wykorzystać do nauki pierwszych słówek w języku polskim – dzięki temu cały zestaw rośnie razem z dzieckiem i wspomaga jego rozwój począwszy od nauki mowy aż do nauki języka obcego.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Karolina Grodzińska

Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek Książka + Karty obrazkowe
Książka + 104 karty + płyta CD
Data wydania: październik 2015
Więcej informacji o wydawnictwie TUTAJ

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!