Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek. Recenzja

Angielski dla dzieci Karty Obrazkowe 100 pierwszych słówek
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Mamo, pooglądajmy karty do angielskiego – często powtarza moja 3,5 -latka. Wspólna zabawa kartami to już nasz rytuał. Od kiedy poszła do przedszkola, powoli zaznajamia się z tym językiem. Z przedszkola przynosi różne wierszyki i piosenki, a my, rodzice staramy się rozszyfrowywać, co też znaczą zniekształcane przez córkę słowa i zwroty po angielsku 🙂 Na tym etapie nauka języka jest bardzo obrazowa i odbywa się poprzez zabawę. Dlatego też karty 100 pierwszych słówek mogą być świetnym tego uzupełnieniem. Pozwalają dziecku bawić się z rodzicami i wspólnie, miło i kreatywnie spędzać czas.

Karty są dwustronne – znajdziemy na nich słowa zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Każde słówko występuje w asyście kolorowego, wyrazistego obrazka. Słowa są pogrupowane tematycznie. Mamy więc takie kategorie, jak: kolory, pory roku, dni tygodnia, zabawki, warzywa i owoce, ubrania, rodzina, części ciała, cyfry od 1 do 10, przymiotniki przeciwstawne, np. gruby – szczupły, wysoki – niski itd.

W kolorowym pudełku znajdziemy dodatkowo płytę CD, na której znajdują się nagrania wszystkich słówek w wykonaniu native speakerów oraz melodyjne piosenki, np. o alfabecie. Atrakcyjnym dodatkiem jest także książeczka, która jest zaproszeniem do rozmaitych aktywności. Dziecko rozwiązuje różne ćwiczenia, bierze udział w grach i zabawach oraz koloruje obrazki.

Wszystko to służy nauce i utrwalaniu poznanych słówek.

Ćwiczenia polegają m.in. na łączeniu słówek z obrazkami, np. dotyczących części ciała, warzyw i owoców. Dziecko szuka na obrazkach poszczególnych członków rodziny, selekcjonuje zimowe ubrania i je koloruje, dopasowuje ubrania do pór roku, liczy pary majtek i skarpetek, wskazuje zabawki, które można zabrać na dwór i koloruje produkty, z których można zrobić sałatkę. Otacza kółkiem rzeczy, które może zabrać na piknik i takie, które można zjeść na przyjęciu. Liczy na obrazkach warzywa i owoce, dzieci oraz balony. Porównuje, ile jest starych samochodów, a ile nowych. Numeruje pory roku w odpowiedniej kolejności. Obrysowuje obrazki po śladzie i nazywa je po angielsku.

W książeczce znajdziemy także listę słówek z tłumaczeniem. Dużym ułatwieniem są gotowe scenariusze i propozycje zabaw, ale mogą być one także inspiracją do własnych poszukiwań i samodzielnego wymyślania zabaw.

Myślę, że Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek to pożyteczne narzędzie do nauki przedszkolaków, ale w sposób bardzo przyjemny i wesoły.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Ucieszą się z nich także młodsze dzieci. Oglądanie obrazków to przecież coś, co maluchy bardzo lubią, a dodatkowo oswajają się z brzmieniem języka. Polecam!

Katarzyna Klimek-Michno

Nauka Angielski dla dzieci 100 pierwszych słówek
Książka + 104 karty obrazkowe + płyta CD
Zestaw do nauki angielskiego dla dzieci w wieku 3-6 lat!
Edgard 2015

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!

Katarzyna Klimek-Michno

Słowo pisane to jej pasja. Ma doświadczenie w pracy w mediach i w branży marketingu internetowego. Jest mamą Martynki i Antosia. Każdego dnia wspólnie pochłaniają książki. Dla Miasta Dzieci przygotowuje m.in. recenzje nowości wydawniczych.