30 przepisów na kanapki, którym nie oprze się żadne dziecko

30 pomysłów na kolorowe kanapki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 4 min. 🕑

Okazuje się, że nawet prozaiczny ser i szynka ciekawie podane, mogą stanowić dla malucha kulinarną atrakcję. Bo przecież wystarczą foremki do ciastek, by na stole pojawiły się kanapki – serduszka otoczone czerwoną ketchupową ramką, albo kanapki – króliczki z paprykową buzią i oczkiem z ziarna pieprzu. To zaledwie 5 minut pracy więcej, a kanapki znikną z talerza w tempie ekspresowym.

Oczywiście są i inne sposoby na stworzenie niebanalnej kanapki. Przygotowaliśmy aż 30 pomysłów na kanapki dla dzieci. Zobaczcie!

Kanapki motylki

Gdy tęsknicie za wiosną, można ją urządzić na talerzach dzieci. Kanapki motylki to pełna żywych kolorów porcja wiosennych nowalijek. Z jajka, szczypiorku, papryki, ogórka i rzodkiewki można wyczarować wspaniałego motylka!
przepis kanapka motylek

Kanapki dla małych gości

Kiedy do naszego dziecka niespodziewanie zawita wesoła gromadka, szybko można zaserwować talerz pełen małego, kolorowego co nieco – i nie mamy na myśli słodyczy!

Kanapki dla małego łasucha

Ale żeby nie było całkiem słodko, po posmarowaniu chleba kremami orzechowymi albo serkiem, przemycamy trochę witamin w postaci owoców. Z truskawek, bananów, jagód tworzymy wesołe buzie.
przepis na kolorowe kanapki dla dzieci

Kanapki z dreszczykiem

Dzieci przepadają za strasznymi kanapkami! Pomysłów na nie jest wiele: straszne kanapki z zębami, przerażające stworki czy nietoperze. A jak je przygotować? Sprawdźcie:

Kanapki świnki

Chleb posmaruj masłem. Połóż na kanapce ser, a następnie wytnij z wędliny pyszczek i uszka świnki. Oczka powstaną z plasterków rzodkiewki i kawałków oliwek. Uśmiech – z koperku.

przepis na kanapkę świnkę

Kanapki dla fanów motoryzacji

Autka można tworzyć nie tylko z chleba, ale też z ogórków i marchewek czy żółtego sera. Cała nadzieja w zręcznych palcach mamy/taty! Zobaczcie nasze pomysły:

Kanapki króliki

Takie zabawne kanapki sprawdzą się nie tylko w okresie Wielkanocy.  Królicze kanapki można stworzyć z szynki lub żółtego sera, z chleba zwykłego albo ryżowego. Ważne, by było wesoło i kolorowo! Zobaczcie nasze pomysły na kanapki z uszami

Kanapki świąteczne

Dzieci kochają Boże Narodzenie i wszystko, co się z nim kojarzy. Możemy ten fakt wykorzystać serwując maluchom – pełne witamin -kanapki choinki ze szczypiorkiem, awokado czy innymi zielonymi przysmakami. Pomysły na świąteczne kanapki przedstawiamy poniżej:

Kanapki dla fanów Hello Kitty

Żółty ser lub wędlina, szczypiorek, masło, ogórek i ketchup – tak niewiele trzeba, aby ze zwykłej kromki chleba powstała ulubiona bajkowa bohaterka naszych dzieci.
Przepis na kanapkę Hello-Kitty-na-talerzu

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Kanapki kotki

Uśmiechnięte kotki zachęcają do jedzenia. Dzięki nim uda się przemycić dzieciom coś zielonego. Zobaczcie jak stworzyć kotkowe kanapki:

Kanapki przytulanki

Wszystkie dzieci kochają przytulanki. Niektórzy dorośli też! Kanapka w kształcie misia czy uśmiechniętej małpki będzie więc miłą odmianą i zachęci do jedzenia każdego niejadka. Jak je zrobić?

Kanapki myszki na szybko

Te kanapki zrobisz w minutę!
przepis na kanapki z myszkami z serka topionego

Kanapki z sercem

Miłość można wyrazić także… kanapką! Takie serduszka to również pomysł na rodzinną kolację walentynkową. A zrobienie jej zajmie tylko chwilę!

Kanapki krówki

Skoro myszki, kotki, misie , świnki i małpki to dlaczego nie krówki? Takie kanapki to ozdoba każdego talerza. Zobaczcie!

Kanapki z przymrużeniem oka

Nie ma wątpliwości, że takie kanapkowe konstrukcje wywołają uśmiech na każdej buzi!

Kanapki złota rybka

Potrzebna jest kanapka z salami lub serem, a oprócz tego marchewka, ogórek, oliwka i kilka zielonych groszków. Zrób kanapkę. Z pokrojonej półplasterki marchewki zrobisz rybie łuski. Zrób ogonek z plasterków ogórka. Kanapka ze złotą rybką gotowa!

przepis na kanapkę ze złotą rybką

Trzeba przyznać, że pomysłów na niebanalne kanapki jest całe mnóstwo. Przy tworzeniu takich kanapkowych dzieł sztuki na pewno pomogą Wam dzieci. Smacznego!

Anna Perlińska-Supeł

Najlepsza kucharka i mama rezolutnego kilkulatka oraz kilkumiesięcznego urwisa. Kocha książki dla dzieci i uważa, że MiastoDzieci.pl powinno pisać głównie o nich. Pracuje też w liceum i trochę ukrywa przed uczniami swoją słabość do koncertów heavymetalowych. Szalona fanka grzybobrania – uważa, że jesień powinna trwać cały rok.

ania@miastodzieci.pl