100 zabaw z robotem Eliotem – Recenzja kart Kapitana Nauki

100 zabaw z robotem Eliotem
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
100 zabaw z robotem Eliotem to zestaw rozwijających zadań, które są gwarancją wspólnej twórczej rozrywki. Zagadki i zadania zawarte w książeczce i na 30 dwustronnych kartach nie tylko przybliżają nam życie na księżycu i odległych planetach, ale i wzbogacają słownictwo i pobudzają dziecięcą wyobraźnię.

Co prawda, niektóre zadania są trudne… za trudne według mnie dla 4-5 latka, jednak Bartek znalazł sporo takich, które chętnie rozwiązuje: dopasowywanie par, podążanie wyznaczoną drogą, odnajdywanie różnic, porównywanie w zakresie większy – mniejszy, klasyfikacja przedmiotów do zbiorów i liczenie w zakresie do 10. Oczywiste jest, że zadania typu: pokoloruj gwiazdkę, w której wynik działania wynosi 3 zdecydowanie nie jest  do samodzielnego rozwiązania przez dziecko.

W zestawie, nad którym spędzamy sporo czasu, znajdują się suchościeralne karty ze stu zadaniami, które wtajemniczają małego odkrywcę w tajemnice wszechświata. Mały kosmonauta dowie się, jakie są rodzaje ciał niebieskich, pozna kosmiczne pojazdy i nazwy przyrządów do obserwacji nieba i gwiazd.

Zabawę z kartami uatrakcyjnią piękne, autorskie ilustracje Danki Fukowskiej, które przyciągną uwagę dzieci i zachwycą rodziców.

Efekt ścierania jest naprawdę świetny! Karty wyglądają jak nowe, nie trzeba dużo siły, by zetrzeć ślady pisaka!

Polecamy!

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Żaneta Bomba

Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci!