10 cytatów na Dzień Babci i Dziadka

W styczniu babcie i dziadkowie obchodzą swoje wielkie święto. Laurki, wierszyki, upominki, mnóstwo pozytywnych emocji i wzruszeń. Do życzeń można dołączyć ciepłe słowa o babcinym oddaniu i dziadkowej miłości. Cytaty na Dzień Babci i Dziadka to piękne dopełnienie każdej laurki.

Krótkie złote myśli zawierają często w tak zwanej “pigułce” coś, co czujemy, chcielibyśmy przekazać, ale trudno nam ubrać to w słowa. Szczególnie w przypadku osób dla nas najważniejszych okazuje się, że temat uczuć jest tak obszerny i nacechowany emocjami, że trudno zawrzeć go w jednym zdaniu. Mamy nadzieję, że kilka przysłów i cytatów pomoże wnukom wyrazić wszystko, co chcieliby powiedzieć babci i dziadkowi w dzień ich święta!

10 cytatów na Dzień Babci Dzień Dziadka.

 

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka. (Rudolph Giuliani)

Doskonała miłość czasem nie przychodzi aż do pojawienia się pierwszego wnuka. (przysłowie walijskie) 

 

Ogród miłości wyrasta w sercu babci. (autor nieznany)

 Stanie się babcią jest wspaniałe. W jednej chwili jesteś tylko matką. W następnej jesteś wszechwiedzącą i prehistoryczną osobą. (Pam Brown)

Gdy dziadkowie wchodzą drzwiami, dyscyplina wylatuje przez okno. (Ogden Nash)

 Babcia – dziedzictwo intencji, nadzieje i marzenia, odpoczynek serca w pieszczocie, niekończąca radość przeglądania się w jej oczach. (Stephen Littleword)

Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię. (autor nieznany)

Powodem, dla którego wnuki i dziadkowie tak dobrze się dogadują, jest to, że mają wspólnego wroga. (Sam Levenson)

 Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem. (autor nieznany)

Dziadkowie dają bezwarunkową miłość, oparcie i od czasu do czasu zastrzyk gotówki. Miejsce, gdzie wnuki zawsze mogą przyjść, jeśli tego właśnie potrzebują. I nie mówią im, co powinni zrobić, bo to aż w nadmiarze otrzymują od rodziców. Pozwalają wnukom samym rozwiązywać swoje problemy.  (Jennifer Weiner)

 

Przeczytaj także:

 

Anna Perlińska-Supeł

Anna Perlińska-Supeł

Redaktor Naczelna MiastoDzieci.pl. Mama Adasia. Miłośniczka mocnego brzmienia, koncertów rockowych (które chętnie recenzuje na blogu) i ciszy leśnego popołudnia. Pedagog z wykształcenia. Praca z dziećmi to jej pasja.